Terapia CESTA

O  metóde

Cesta bola objavená svetovo uznávanou expertkou na liečbu tela a mysle, úspešnou autorkou v tejto oblasti Brandon Bays.

V roku 1992 jej bol diagnostikovaný tumor na maternici. Brandon mala mnohé znalosti a silnú vieru v prírodnú medicínu a holistickú liečbu. Využila všetko čo vedela o výžive, liečbe bylín, kineziológii, relaxáciach, riadených vizualizáciach, psychoneurologickej imunológii, neurolingvistickom programovaní, akupresúre a iridologii. A išla ešte oveľa ďalej, hlbšie.

Brandon intuitívne načúvala múdrosti svojho tela a k prekvapeniu svojich doktorov sa kompletne vyliečila za necelých sedem týždňov. Bez absolvovania operácií a bez používania akýchkoľvek liekov. Na základe svojej vlastnej skúsenosti vyvinula metódu Cesta.

Cesta je výsledkom neutíchajúcej práce Brandon na samej sebe, vychádza z vlastnej skúsenosti a pozorovaní, neustále vyvíja nové nástroje a objavuje nové možnosti. Pôvodnú prácu rozvinula do podoby v ktorej ovplyvňuje všetky oblasti života.

 

Terapia CESTA

Celosvetovo uznávaná liečebná a transformačná metóda vychádzajúca z výskumov o bunkovej pamäti. Vychádza z posledných poznatkov neuro-molekulárnej a kvantovej medicíny. Snúbi v sebe nástroje kombinujúce rôzne psychologické a psychoterapeutické smery.

Ide o liečenie bunkovej pamäti, ktorú dnes veda potvrdzuje ako fakt. Prepracovaný systém podobný riadenej meditácii ktorý vás prostredníctvom prechodu vrstvami emócií zavedie ku Zdroju, ku vašej podstate. Z tohto miesta je možné uvoľniť traumy z minulosti, zbaviť sa emocionálnej záťaže a tak dosiahnuť celkové duševné a telesné zdravie.

Stiahnite si eBook ZDARMA

3 RITUÁLY LÁSKYPLNÉHO VZŤAHU

Z pohľadu vedy

Cesta je medzinárodne uznávaná liečebná, transformačná metóda. Praktikuje sa v 43. krajinách sveta, pričom v Holandsku je hradená zdravotnou poisťovňou a  využívajú ju lekári, psychológovia, psychoterapeuti, pedagógovia a ďalší odborníci.

Metóda z pohľadu vedy vychádza z posledných poznatkov neuro-molekulárnej a kvantovej medicíny. Samotné procesy CESTY sú neustále prepracovávané, aby ich ozdravný a oslobodzujúci účinok bol dosiahnuteľný rýchlejšie a jemnejšie.

Vo svete je CESTA používaná pri práci s bežnými i tými najťažšími chronickými zdravotnými ochoreniami. V sedeniach sú úspešne adresované problémy sveta dospelých i detí. Metóda je obzvlášť účinná pri trvalom odstraňovaní najrôznejších porúch správania. S deťmi je možné pohodlne pracovať od piateho roku života. Výnimkou však nie sú ani celkom malé bábätká, s ktorými terapeut pracuje najčastejšie prostredníctvom biologickej matky.

Ako priame účinky človek po sedeniach pociťuje zmeny vo vlastnom správaní, v bezprostrednom vnímaní seba samého i okolitého sveta. Uzdravenie nie je dosahované len na úrovní fyzického tela, no i v medziľudských vzťahoch a celkovo v prístupe k sebe samému. Špecifikom najmä u detí sú okamžité účinky badateľné hneď po prvom sedení CESTY. Nejedná sa však o nič výnimočné ani u dospelých.

Účinky:

 •  pri chronických/ akútnych zdravotných problémov,
 •  rýchle a permanentné odstránenie fyzických, či psychických zdravotných ťažkostí,
 •  efektívna pri odstraňovaní následkov dlhodobého stresu a záťaže
 • pri emocionálnych traumách a prepracovaní,
 • aplikovateľná na všetky druhy fóbii a behaviorálne poruchy,
 • odstraňuje nezdravé automatické vzorce správania,
 • rieši problémy vo vzťahoch,
 • rieši problémy v pracovnom, či osobnom živote,
 • pomáha v rozvíjaní svojho osobného potenciálu, sebavedomia,
 • odstraňuje emocionálne bloky a nezdravé presvedčenia, ktoré bránia človeku žiť život naplno,
 • pomáha nachádzať človeku smer a životný zmysel.

Napíšte nám prostredníctvom kontaktného formuláru, hneď ako to bude možné Vás budeme kontaktovať.

Mám záujem o terapiu CESTA

Moja cesta

Moja cesta sa uberala hľadaním odpovedí na otázky “Ako sa stres a náročné životné situácie odzrkadľujú na zdraví človeka?”

Ako fyzioterapeut som spozorovala, že u niektorých pacientov dochádzalo k trvalému uzdraveniu a naopak u iných s rovnakým klinickým obrazom dochádzalo k recidíve a niekedy aj k zhoršeniu stavu, pričom terapia bola rovnaká a primeraná ich klinickému stavu.

Odpovede som nachádzala v štúdiu psychológie a následne v Kognitívno behaviorálnej psychoterapii, schéma terapii (práca s presvedčeniami), ktorá ma posunula ešte bližšie k celostnému vnímaniu a prístupu k človeku ako jednoty tela, ducha a mysle.

 

Zdenka terapeutka Cesty

Poznáte ten pocit v tele, keď cítite napätie v nejakom kĺbe a viete, že nie je na svojom mieste a potrebujete aby v ňom „puklo“ a aby sa kostičky dostali na svoje miesto? A práve tento pocit som nadobudla, keď som sa stretla s CESTOU. Dokonalé zapadnutie všetkých častí do jedného celku.

Terapia CESTA pre mňa osobne znamená veľkú zmenu a transformáciu v živote. S každým klientom si terapeut procesom prechádza súčasne a je to vzájomne obohacujúci proces.

Terapia CESTA dáva človeku pocit podobný návratu domov. Tam, kde sa cítite dobre, môžete byť samý sebou, bez predsudkov, bez strachu z posudzovania, či hodnotenia. Je to miesto, kde viete, že ste prijímaný, milovaný a kam patríte. Je to niečo, kde sa v procese cítite bezpečne a nech vás stretne čokoľvek, nesprávny krok neexistuje.

Terapiu CESTA považujem za jeden z najefektívnejších terapeutických prístupov, ktorý v sebe snúbi integráciu tých najlepších terapeutických postupov. Každý človek sa môže naučiť pracovať s vlastnými emóciami spôsobom podporujúcim jeho zdravie, hojnosť a vlastnú transformáciu. Stačí len prijať ponúkanú ruku. Je ťažké popísať to slovami, pochopíte to, až keď to zažijete na vlastnej koži…

Teším sa na stretnutie s Vami 🙂

Čo o terapii Cesta hovoria klienti

V auguste minulého roka sa mi nahrnulo veľa povinností a práce a odrazu som mala pocit, že to nie som ja. Navyše, dostavil sa stres a s ním spojené zdravotné problémy. Najprv to bolo nechutenstvo s vracaním, nespavosť, únava, bolesť celého tela, neskôr potenie rúk a nôh spojené s dýchavičnosťou a bolesťou na krku. Skúšala som liečivé čaje, relaxačnú hudbu, uvoľniť sa, nasilu dávať do seba jedlo, chodila som po lekároch, a podobne. Výsledky som mala totiž v poriadku. Nič nepomáhalo, ba sa to zhoršovalo. Keď sa dostavili aj problémy s bolesťou na hrudníku a nepravidelným rytmom srdca bála som sa o seba. Nebola som to ja, ako predtým svieža, plná energie a očakávaní, čo prinesie nasledujúci deň. Mala som to šťastie, že som už mala česť stretnúť sa so Zdenkou už predtým a spomenula som si na ňu a vyhľadala ju, bola to pre mňa posledná nádej... . Absolvovala som s ňou niekoľko sedení „Cesta“, na ktorých moje telo prešlo „očistou“. Už pri prvom sedení som cítila, že sa so mnou niečo deje. Začala som viac spávať, prišlo mi síce par krát zle behom poprocesových dní, ale to bolo iba signálom, že sa hýbem správnym smerom. Nasledovali ďalšie procesy a po každom z nich mi bolo lepšie a lepšie a nemusela som nič robiť. Proste som robila denné činnosti tak, ako doteraz. Telo sa liečilo samo a uzdravovalo zo svojich emocionálnych problémov, ktoré som ja osobne mala veľmi výrazné. Pridávala sa k tomu energia, ešte aj teraz, pár mesiacov po začatí liečenia ju naberám. Čo je pre mňa to najpodstatnejšie, odišli a úplne zmizli moje zdravotné problémy!!! Vrelo odporúčam program „Cesta“, ak ste sa ocitli v podobnom stave alebo máte zdravotné problémy a chcete sa ich zbaviť. Naozaj "Cesta" funguje!

Jana